• Šikovné ručičky😋👌👍

• Malí šikovníci si tentokrát na krúžku urobili guľôčky z BB pudingu. Bola to rýchla a výborná maškrtka.

Posielame Vám recept:

• 1 BB puding /250g/
            • 50 g masla
            • 6 PL kyselkavý sirup / šťava z višní
            • 2 PL práškový cukor
            • višne z kompótu
            • košíčky
            • na obalenie kokos

Suroviny zmiešame a vypracujeme kakaovú hmotu, z ktorej tvarujeme guľky a naplníme ich višňami. Hotové obalíme kokosom. DOBRÚ CHUŤ prajeme :)

• POMÁHAME ĎALEJ❤️

• Naša škola naďalej zbiera vrchnáčiky z pet fliaš a tým pomáha chorým detičkám vyzbierať sumu na rehabilitačné pobyty, ktoré by im mohli pomôcť. Minulý rok sme pomohli 15-ročnému Peťkovi, ktorému držíme silno päste 🍀💪🙏 a tento rok pokračujeme ďalej...Peťko vám všetkým veľmi pekne ďakuje a váži si pomoc nás všetkých!

• Včelársky krúžok 🐝

• Nielen naše školské včeličky sa rozrastajú, ale rozrastá sa aj náš včelársky krúžok pod vedením p.uč. Bratha.

Vítame nových včelárov - prvákov ADAMKA a JARKA a tretiačku SIMONKU ☺️🍀

• Ďakujeme

• Prší, neprší, pracujete na dobudovaní "Včelieho chodníka". Veľmi si vážime vašu pomoc! Ďakujeme!

• Školské kolo technickej olympiády🔧

• 11. októbra prebehlo na našej škole školské kolo technickej olympiády. Aktívne sa do nej zapojili žiaci 7. ročníka: M. Michalka, Š. Budke, Š. Škula, S. Šrank a 9. ročníka V. Patrovič, J. Ivančík a K. Hrubošová.

Výsledky:

Kategória A:

1.miesto: Jakub Ivančík 26b

2. miesto: Vladimír Patrovič 25b

3. miesto: Kristína Hrubošová 22b

Kategória B:

1.miesto: Šimon Budke 26b

2. miesto: Matias Michalka 26b

3. miesto: Šimon Škula 24b

4.miesto: Simon Šrank 22b

Do okresného kola postupujú: Jakub Ivančík, Vladimír Patrovič a Šimon Budke.

GRATULUJEME! :)🤝

• Znovu otvárame e-shop! 🙂

• Vážení rodičia, milí žiaci a priatelia školy,

minulý rok sme sa zapojili do projektu HRDÁ ŠKOLA, v rámci ktorého sme zažili pár zábavných dní na škole a hlavne nám bola vytvorená vlastná voľnočasová kolekcia oblečenia s našim logom.

E-shop so školským oblečením sa znovu opäť bude otvárať od 17. októbra 2022 do 3. novembra 2022. Máte možnosť si objednať rôzne druhy oblečenia, ak ste minulý rok nestihli alebo ste zabudli. Novinkou je, že všetky kúsky si môžete objednať už v roznych farebných odtieňoch a hlavne pribudli úplne nové typy oblečenia :) /tepláky, krátke nohavice, šiltovky, termo tričká, polokošele, .../

Celú kolekciu oblečenia si môžete pozrieť TU JE NAŠE ŠKOLSKÉ OBLEČENIE

Zároveň Vám ponúkame možnosť objednať si oblečenie opäť cez školu a tým ušetriť na poštovnom! Veľkú objednávku bude škola realizovať 2.novembra. Ak chcete túto možnosť využiť, svoje objednávky môžete nahlásiť p.uč. Trímayovej do 3.novembra, správou cez edupage, telefonicky alebo dieťa nahlási v škole.

BUĎME HRDÍ NA NAŠU ŠKOLU :)

• Účelové cvičenie 2. stupeň

• Aj na našej škole občas prebieha iná forma vyučovania, teda nielen vzdelávanie sa v klasickej triede v škole. Tentokrát sme vyučovanie presunuli do prírody.

V piatok 8. októbra žiaci 2. stupňa absolvovali tzv. praktické účelové cvičenia v prírode. Tieto cvičenia bývajú zamerané hlavne na:

• pobyt a pohyb v prírode
            • záujmové technické činnosti a športy
            • a zdravotná prípravu

Začínali sme na okraji obce pri Poľovníckom dome. Tam bol náš ŠTART. Trasa so stanovišťami smerovala až na vinice na Urbana.  Žiaci boli rozdelení do 2 kategórií: Bežci a Hlavičky.

Bežci boli zameraní hlavne na čas – čo najskôr dobehnúť do cieľa. Na trati mali prichystané 2 stanovišťa, na ktorých museli absolvovať  praktické úlohy.

Hlavičky mali trochu kratšiu trasu, ale zato mali viac stanovíšť, kde riešili nielen praktické, ale aj teoretické úlohy zamerané na prírodu.

Víťazi v jednotlivých kategóriách:

Bežci chlapci:

1. miesto – Jakub Ivančík

2. miesto – Šimon Daňo

3. miesto – Šimon Škula

Bežci dievčatá:

1. miesto – Viktória Bencová

2. miesto – Agátka Kuťková

3. miesto – Sára Skalková

Kategória Hlavičky:

1. miesto –  Rebecca  Paľová

2. miesto –  Laura Štefanovičová a Martin Bihány

3. miesto – Branislav Bihány

GRATULUJEME 🤝💪👍

• Brigáda "Včelí chodník" 14.10.2022

• V rámci pokračovania projektu "Včelí chodník" opäť potrebujeme vašu pomoc pri výstavbe prístupového prírodného schodiska a vytvorení podložia pre osadenie tehlového chodníka. Brigáda sa uskutoční v piatok 14.10.2022 so začiatkom od 15:00 hod. Môžete si priniesť: lopaty, rýle, hrable, čakany, rukavice, fúriky. Vopred ďakujeme!

• Voľby do Žiackej školskej rady

• 5. októbra 2022 na našej škole prebehli voľby do Žiackej školskej rady. Volili žiaci 2. stupňa, na kandidátnej listine mohli zakrúžkovať najviac 10-tich kandidátov z dvanástich.

Do Žiackej školskej rady sa dostali žiaci:

Branislav Bihány, 8. roč.

Vladimír Patrovič, 9. roč.

Petronela Bencová, 8. roč.

Sára Skalková, 8. roč.

Agáta Kuťková, 6. roč.

Adam Počarovský, 7. roč.

Lukáš Desat, 7. roč.