• Retro deň

• Ak chceme poznať svoju budúcnosť, najskôr musíme poznať svoju minulosť – bez hrdej minulosti niet krásnej budúcnosti. Žijeme v unáhlenej dobe moderných technológií a technických vymožeností, a tak je vzácne vrátiť sa aspoň pomyselne do čias bez mobilov, internetu, sociálnych sietí, keď ľudia mali k sebe akosi bližšie…

Posledný deň tohto týždňa na našej škole mal prívlastok RETRO deň a niesol sa v duchu návratu do čias mladosti našich rodičov i starých rodičov. Hlavným cieľom tejto akcie bolo priblížiť žiakom toto obdobie - významné udalosti, módu, hudobné hity, filmy, predmety každodenného života... Niektorí žiaci i učitelia sa odeli do pestrofarebných šiat a vniesli tomuto dňu atmosféru tohto obdobia.

Už teraz sa tešíme na rok, kedy si tento deň vylepšíme RETRO výstavou a RETRO diskotékou. A vy, milí žiaci, už teraz môžete doma zbierať retro kúsky :) a rozmýšľať, čo na seba :) Veríme, že nám to pandemická situácia dovolí :)

• Ponožková výzva 2022

• Žiaci našej školy a naše Sovičky z materskej školy sa dnes pridali k ponožkovej výzve a podporili dobrú vec. Pretože byť odlišný je úplne normálne 😊🌞❤️

• Ponožková výzva

• Ponožková výzva sa každoročne koná 21. marca a spája sa so Svetovým dňom Downovho syndrómu. Tento deň sa na znak oslavy ľudskej jedinečnosti nosia dve rozdielne ponožky. Obúvame si rozdielne ponožky, lebo pri troche fantázie pripomína ich tvar chromozómy. Na každú nohu si dáme ponožky, ktoré sa líšia farbou, vzorom, či veľkosťou. Tým dávame najavo, že si uvedomujeme odlišnosť týchto ľudí. Ľudia s Downovým syndrómom k nám bežným ľuďom patria, obohacujú naše životy, sú súčasťou rodín, školských kolektívov, športových družstiev, divadelných a tanečných súborov - ich inakosť ich nesmie diskriminovať.

Prečo ponožky?

Rozdielne ponožky sa stali symbolom Svetového dňa Downovho syndrómu, pretože chromozóm má tvar ponožky. Dátum 21. 3. je tiež symbolický, lebo ľudia s Downovým syndrómom majú o jeden 21. chromozóm naviac. Majú tri namiesto dvoch. Genetická porucha sa odborne nazýva trizómia 21. chromozómu.

Hoci majú niečo navyše, nevyvyšujú sa!

• Prírodoveda 4. ročník

• Žiaci 4. ročníka sa na hodine prírodovedy učili robiť projekty na tému Lesné spoločenstvo. Priniesli si rôzny materiál a informácie vyhľadávali aj pomocou IKT techniky. Všetci boli šikovní, no Peter Hruboš urobil aj prezentáciu na danú tému. Nech sa darí pri tvorbe ďalších projektov. :)

• Technika 7. ročník

• Žiaci 7. ročníka si na hodine techniky vyskúšali svoje zručnosti v oblasti kuchyne. Vyrobili si chutné nátierky, ktorými pohostili aj učiteľský zbor. Dobrú chuť! :)

• Pracovné vyučovanie 4. ročník

• Žiaci 4. ročníka sa na pracovnom vyučovaní venovali práci s drevom. Vyrábali rámiky s výpletom bavlny alebo juty. Všetci boli veľmi snaživí, ale dievčatá vynikali svojou zručnosťou :) .

• Deň masiek

• V piatok 11. marca sa naša škola už od rána zaplnila maskami od výmyslu sveta.

Užili sme si zaujímavý a zábavný deň. Zvolili sme najlepšiu učiteľskú masku, ktorou bol "teenager" v podaní pani zástupkyne Lysej. Naši najmenší žiaci boli pasovaní za PRVÁKOV. Svoju šikovnosť ukázali pri plnení 7 úloh, ktoré pre nich pripravili pani učiteľky spolu so staršími žiakmi.

Dúfame, že prostredníctvom fotografií z Dňa v maskách prinesieme aj k vám trochu radosti a dobrej nálady.

• Projekt stavovce Slovenska 5.ročník

• Naši piataci vytvorili na hodinu biológie krásne projekty o obľúbených stavovcoch, ktorí žijú na Slovensku. Ak sa čudujete, čo tam robia opice, tak tie žijú v našej Zoo v Bojniciach :) .